Vårutstilling

Royal Canin er sponsor for Vårutstillingen 2018

Dommerliste 2018

Dommerliste for Vårutstillingen 2018.
Med forbehold om feil/endringer

  
BIS Lørdag 29.04.2017. Pyreneerhund.

BIS Søndag 30.04.2017. Greyhound.

Resultater Vårutstillingen 2017


BEST IN SHOW. LØRDAG 29. APRIL 2017

Dommer: Branislav Rajic, Slovenia

Res.
1.Pyreneerhund.N UCH NV-13 NJV-13 NV-14-15 
Cubilon’s Spencer Splendid.Hilde Stenstad, Trondheim

2.Japansk Spisshund.N SE UCH NJV-13 
Donåsen’s Don Socates D’la Helix.Monica Skauby, Selbu

3.Kerry Blue Terrier.N SE UCH JWW-10 
Kerzmin’s Biagiotti.Camilla Midthjell Bakk, Oppdal

4.Rhodesiam Ridgeback.Amageba’s Takatifu Tekeleza.Monica Nygård, Sunndalsøra


BEST IN SHOW. SØNDAG 30. APRIL 2017

Dommer: Hans Almgren, Sverige 

Res.
1.Greyhound. Jet's Just Be A Man About It. Charlotte Johansen.

2.Pyreneerhund.N UCH NV-13 NJV-13 NV-14-15 
Cubilon’s Spencer Splendid.Hilde Stenstad, Trondheim

3.Kerry Blue Terrier.N SE UCH JWW-10 
Kerzmin’s Biagiotti.Camilla Midthjell Bakk, Oppdal

4.Dachshund.
Strihåret.Madahiro’s Hamilton fra Groll.Susan Clayborough, Trondheim


Gruppevinnere Voksen Lørdag 29. april 2017

Gruppe 1
Dommer: Maja Korosec, Slovenia
Res.
1.Bearded Collie.N UCHLa-Faja’s Kickass.Line Haugen Paulsby, Sjetnemarka
2.Shetland Sheepdog.N UCH Hasimo’s In The Mood.Sissel Nerland, Molde
3.Collie Langhåret.Garry Auksine Zvaigzde.Birgit O. Bratlistuen, Biri
4.Collie Korthåret.Callip’s Celebrity.Catharina Engebretsen, Lunner

Gruppe 2
Dommer: Branislav Rajic, Slovenia
Res.
1.PyreneerhundN UCH NV-13 NJV – 13 NV 14 15Cubilon’s Spencer Splendid.Hilde Stenstad, Trondheim
2.Berner Sennenhund.NV – 16 Nellyvill’s My Girl.Hilde Holst Leknes, Heimdal
3.Leonberger.Jolly Messed Up Mardi VH Leonhuuske.Elisabeth Storsæther
4.Rottweiler.NJV-12 Qule-quli’s Holter.Ole Jonny Gronan, Hernes

Gruppe 3
Dommer: Wenche Eikeseth, Norge
Res..
1.Kerry Blue Terrier.N SE UCH JWW-10 Kerzmin’s Biagiotti.Camilla Midthjell Bakk, Oppdal
2.Staffordshire Bull Terrier.SE DK N LT UCH HEJV-15 FIJV-15 Beautystaff’s Dark And Handsome.Marius Andre Ulriksen Lundemo
3.Skye Terrier.NORD UCH Ter-abyrex X-pert.Anita Barbro Stensheim, Svorkmo
4.Australsk Terrier.C.I.B. N DK SE UCH Alvolin’s Bacchus.Linda Gaptjern, Flå

Gruppe 5
Dommer: Darko Korosec, Slovenia
Res.
1.Japansk Spisshund.N SE UCH NJV-13 Donåsen’s Don Socrates D’la Helix.Monica Skauby, Selbu
2.Kleinspitz.Samcar’s Frist Edition.Stig A. Knutsen, Tynset
3.Mittelspitz.Skjærgårdsspitzens Lille My.Wenche Lenvik Faanes, Frosta
4.Finsk Lapphund.N UCH Polararvets Arvas.Suzette Joiris Klingenberg, Ler

Gruppe 6
Dommer: Eli- Marie Klepp, Norge
Res.
1.Rhodesiam Ridgeback.Amageba’s Takatifu Tekeleza.Monica Nygård, Sunndalsøra
2.Basset Artesien Normand.N VCH Aya.Per Gunnar Vidhammer, Skodje
3.Basset Hound.Myrpytten’s Blaamann.Karianne Peckel Gjelsvik, Hustad
4.Petit Basset Griffon Vendeen.Bluff’s Kvikke Kala.Tor Johan Hatlehol, Vatne

Gruppe 8
Dommer: Olga Sinko Kupriyanova, Slovenia
Res.
1.Lagotto Romagnolo.Bonbons Lr Pluto Bruno.Hildegunn Midtbø Bondhus, Ørsta
2.Kooiker.N UCH Moonhaven Aqua Miraculixa.Linda Mari Sjømo, Bæverfjord
3.Portugisisk Vannhund.Isostar’s Linus Luring.Tove Espvik, Frei
4.Spansk Vannhund.NJV-15 Minnepy’s Keep Me Close.Gro Günther Olsen

Gruppe 9
Dommer: Maja Korosec, Slovenia
Res.
1.Mops.Pugbully Pink Champagne.Anne-Mari Myhrmoen, Dombås
2.Chihuahua Langhår.NJV-16 NORDJV-16 Idyllium’s Showstopper.Marthe Dalen, Molde
3.Tibetansk Terrier.N UCH Dhoki Apsos Enrique Inglesias.Bjørn Samuelsen, Frei
4.Stor Puddel.NJV-15 Frøyapuddelen’s Cracklin Rosie.Randi Johanne Johansen, Dyrvik

Gruppe 10
Dommer: Eli-Marie Klepp, Norge
Res.
1.Whippet.N UCH Oscarberg Johnny B. Goode.Eli Jørgensen, Selbu
2.Borzoi.Scheztaya The Swing of Things.Tollak Johan Skogland
3.Skotsk Hjortehund.St. Finnian Gaia.Eva Svendsen, Singsås
4.Spansk Galgo.Rabilargo’s E-type.Marti Stene, Korsvegen

Beste Veteran
Dommer: Maja Korosec, Slovenia
Res.
1.Rhodesian Ridgeback.INT NORD SE VDH DE UCH HEV13 KBHV11-14-15 DKV11-14 SV12 FIV13 DKVV16 NORDVV16 NVV16
Kangelani’s Impressiv Ino by Ascot.Ole Alexander Lund, Råde
2.Shetland Sheepdog.INT N BG RO CZ UCH ROGr BGGr UCH
Mellsjøhøgda’s Copper Zurprize.Sissel Tangnes, Lillehammer
3.Kerry Blue Terrier.N SE UCH JWW-10 Kerzmin’s Biagiotti.Camilla Midthjell Bakk, Oppdal
4.Japansk Spisshund.N UCH NVV-16 Noidens Born To Be a Queen.Suzette Joiris Klingenberg, Ler

Dagens Nye Champion
Dommer: Tina Permo, Sverige 
Bearded Collie, NJV-15 La-Faja’s Mindfullnes. Line Haugen Paulsby, Skjetnemarka

Beste Oppdrettergruppe
Dommer: Darko Korosec, Slovenia
Res.
1.Shetland Sheepdog.Mellsjøhøgda.Sissel Tangnes, Lillehammer
2.Chihuahua Langhåret.Idyllium.Marthe Dalen, Molde
3.Fransk Bulldog.Chien Royal.Toril Elisabeth Reiten Larsen
4.Bichon Havanais.Skystar.Hege Sky Mokkelbost

Beste Avlsklasse
Dommer: Darko Korosec, Slovenia
Chihuahua Langhåret, DK N UCH NORDV-12 KBHV-13 Idyllium’s Cookie’n Cream, Marthe Dalen, Molde



Gruppevinnere VALP Lørdag 29. april 2017 

Beste in Show
Dommer: Branislav Rajic, Slovenia
Res.
1.Old English Sheepdog.Danish Delight You Go Girl.Ann Elisabeth Kvalvær, Spongdal
2.Afghansk Mynde.Espeltos Coco Chanel.Kristin Hoff og Jørgen Lien
3.Berner SennenhundTiviniro’s Utrolige Ulma.Hilde Karin Harsvik, Kristiansund
4.Lagotto Romagnolo.Praxtar’s Och la la.Torhill Heidi Ludvigsen, Frei

Gruppe 1
Dommer: Maja Korosec, Slovenia
Res.
1.Old English Sheepdog.Danish Delight You Go Girl.Ann Elisabeth Kvalvær, Spongdal
2.Australian Shepherd.Leadpoint Touched By An Angel.Elisabeth Borgund Eknes
3.Shetland Sheepdog.Zitara Star’s St. Queen of The North.Birgit O. Bratlistuen, Biri
4Collie Langhåret.Be Kissable Actis Poland. Anne Ingeborg Halsbog, Frei

Gruppe 2
Dommer: Branislav Rajic, Slovenia
Res.
1.Berner Sennenhund.Tiviniro’s Utrolige Ulma.Hilde Karin Harsvik, Kristiansund
2.Newfoundlandshund.Schimo’s Chimes of Freedom.Anne Kristin Langørgen, Trondheim
3.Rottweiler.Show Force Good Girl.Gry Elen Lauglo, Heimdal
4.Dansk-Svensk Gårdshund.House of Daisy Adorable Ara.Lisa Kovsand, Bjugn

Gruppe 3
Dommer: Wenche Eikeseth, Norge
Res.
1.West Highland White Terrier.Sweet Westie’s Chief in Charge. Simen Hellvik
2.Cairn Terrier.Trøndercairn’s Wizzard of Oz.Wibeke Karlsen, Åsen
3.Staffordshire Bull Terrier. Jahvestaffs Kunlun Goddess.Grethe Karlsen, Heimdal
4.Jack Russel Terrier.Terry Wawe’s Black Diamond.Nina og Ole Winje, Ekne

Gruppe 5
Dommer: Darko Korosec, Slovenia
Res.
1.Pomeranian.Tiny Fellow’s Who’s That Girl.Camilla Kristoffersen, Tanem
2.Islandsk Fårehund.Gelgja’s Móda.Elisabeth Meyer Wood, Åndalsnes
3.Eurasier.Naku’s Norwegian Django.Anne-Grethe Rønningsbakk, Fannrem
4.Norsk Buhund.Bernegården’s Gudny.Ann Kristin Fridtjofsen, Meldal

Gruppe 6
Dommer: Eli- Marie Klepp, Norge
Res.
1.Rhodesian Ridgeback.Kifani’s Memory Of Malaika Kalifa.Jannicke Mjønes

Gruppe 8
Dommer: Olga Sinko Kupriyanova, Slovenia
Res.
1.Lagotto Romagnolo.Praxtar’s Och la la.Torhill Heidi Ludvigsen, Frei
2.Portugisisk Vannhund.Waverider’s 2nd Wave Moondust.Bente Finsås, Skatval

Gruppe 9
Dommer: Maja Korosec, Slovenia
Res.
1.Chihuahua Langhåret.Idyllium’s Showman.Marthe Dalen, Molde
2.Tibetansk Terrier.SR SL CH Ba-Re-For Rogell’s Erbosedition.Ellen Lind, Hovin i Gauldal
3.Stor Puddel.Skrivarbakken’s Mon Cherie.Nils Kristian Gimseng, Kvål
4.Chihuahua Korthåret.Alpha Lyrea’s Randi Johanne Johansen, Dyrvik

Gruppe 10
Dommer: Eli-Marie Klepp, Norge
Res.
1.Afghansk Mynde.Espeltos Coco Chanel.Kristin Hoff og Jørgen Lien
2.Whippet.Courtborne Goofy.Tove Vordal, Løkken Verk
3.Borzoi.Tarasov’s Love Affair.Marit Stene, Korsvegen


Gruppevinnere VOKSEN Søndag 30. april 2017

Gruppe 1
Dommer: Tina Permo, Sverige
Res.
1.Welsh Corgie Pembroke.Magpie’s Irish Hunter.Maren Kimberly Valdal, Aureosen
2.Shetland Sheepdog.The One Golden Pearl.June Sølvi Odden, Magnor
3.Hvit Gjeterhund.Janalands Silverflake Vega.Kristine Berg, Levanger
4.Kuvasz.N UCH NV-14 EUW-15 NV-15 NORDV-14 Sorchies Szep Jenci.Bjørn Olav Andersen, Øversjødalen

Gruppe 2
Dommer: Wenche Eikeseth, Norge
Res.
1.Pyreneerhund.N UCH NV-13 NJV – 13 NV 14 15 Cubilon’s Spencer Splendid.Hilde Stenstad, Trondheim
2.Sankt Bernhardshund Langhåret.KBHJV-16 NJV-16 Okinawa Van’t Hof Ten Eynder.Jan Helge Karlsen, Buvika
3.Berner Sennenhund.DK N UCH NJV-15 Quinto Qing Av Hiselfoss.Tone Alstad Pettersen, Lundamo
4.Rottweiler.Show Force Everlasting.Sara Bakk Stjern, Melhus

Gruppe 3
Dommer: Branislav Rajic, Slovenia
Res.
1.Kerry Blue Terrier.N SE UCH JWW-10 Kerzmin’s BiagiottiCamilla Midthjell Bakk, Oppdal
2.Irish Softcoated Wheaten Terrier.INT NORD SE LT UCH NJV-11 BALTV-13 NV – 15
Wheatenhamran’s El Diablo.Janicke Sotnak, Molde
3.Staffordshire Bull Terrier.SE DK N LT UCH HEJV-15 FIJV-15 Beautystaff’s Dark And Handsome.Marius Andre Ulriksen Lundemo
4.Skye Terrier.NORD UCH Ter-abyrex X-pert.Anita Barbro Stensheim, Svorkmo

Gruppe 4
Dommer: Hans Almgren, Sverige 
Res.
1.Dachshund Strihåret.Madahiro’s Hamilton fra Groll.Susan Clayborough, Trondheim
2.Dachshund Korthåret.Skovard’s Caprice.Lena Midtlid, Søvik
3.Dachshund Langhåret.Skogsletta’s I C Hopefully Ani.Britt Stendal, Gjøra

Gruppe 5
Dommer: Eli-Marie Klepp, Norge
Res..
1.Japansk Spisshund.N SE UCH NJV-13 Donåsen’s Don Socrates D’la Helix.Monica Skauby, Selbu
2.Norsk Lundehund.N UCH NV-14 NORDV-14 Værøy-Drotten av Vollakloa.Solvor Melum, Trondheim
3.Chow Chow.NJV-16 NV-16 Pei Fang Final Touch.Brynjar Holmli, Verdal
4.Siberian Husky.TV burning Heart.Karoline Moen, Ulsteinvik

Gruppe 6
Dommer: Andrew Beare, Irland
Res..
1.Rhodesian Ridgeback.Madahiro’s Bhalionie Manay.Susan Clayborough, Trondheim
2.Basset Artesien Normand.N VCH AyaPer Gunnar Vidhammer, Skodje

Gruppe 8
Dommer: Andrew Beare, Irland
Res..
1.Portugisisk Vannhund.N UCH Alveseters Kosmos Konstansius.Tove Espvik, Frei
2.Amerikansk Cocker Spaniel.Con-brio’s Imagine.Grete Myrlund, Tanem
3.Lagotto Romagnolo.Praxtar’s Juming Jill.Torhill Heidi Lundvigsen, Frei
4.Cocker Spaniel.Hotsteps Sound of Music.Ingunn Morseth, Singsås

Gruppe 9
Dommer: Darko Korosec, Slovenia
Res..
1.Mellom Puddel.Asa’s Where I Grew Up.Ann-Karin Larsen, Canada 
2.Stor Puddel.Casbana’s Heart-Crusher.Elin Heide Teigland, Brandval
3.Tibetansk Spaniel.Chamiilon’s Isn’t She Lovely.Bente Lund, Oppdal
4.Phalene.Freetain’s Rithero Thetarzan.Anne Grethe Lyngstad, Inderøy

Gruppe 10
Dommer: Tina Permo, Sverige 
Res.
1.Greyhound.Jet’s Just Be a Man About it.Charlotte Jensen, Mosjøen
2.Whippet.C.I.B. N SE DK FI UCH UK CH Courtborne Sheldon.Kristin Hoff, Tanem
3.Spansk Galgo.Rabilargo’s Exquisito.Marit Stene, Korsvegen
4.Saluki.N UCH Biscotti Baaz Basmah.Sissel Anita Haaven, Oppdal

Beste Veteran
Dommer: Olga Sinko K., Slovenia
Res..
1.Shih TzuC.I.B. NORD UCH Danilos Prelude Dansing.Anne-Grethe Berge Johansen
2.Rhodesian Ridgeback.INT NORD SE VDH DE UCH HEV13 KBHV11-14-15 DKV11-14 SV12 FIV13 DKVV16 NORDVV16 NVV16 Kangelani’s Impressiv Ino by Ascot.Ole Alexander Lund, Råde
3.Kerry Blue Terrier.N SE UCH JWW-10 Kerzmin’s Biagiotti.Camilla Midthjell Bakk, Oppdal
4.Japansk Spisshund.N UCH NVV-16 Noidens Born To Be a Queen.Suzette Joiris Klingenberg, Ler

Dagens Nye Champion
Dommer: Maja Korosec, Slovenia 
Greyhound, Jet’s Just Be a Man About It, Charlotte Jensen

Beste Oppdrettergruppe
Dommer: Hans Almgren, Sverige
Res.RaseKennelnavnEier
1.Phalene.Freetain.Anne Grethe Lyngstad, Inderøy
2.Chihuahua Langhåret.Idyllium.Marthe Dalen, Molde
3.Australsk Terrier.Alvolin.Lene Wilsgaard Antonsen
4.Pyreneerhund.Cubilon.Hilde Aune Dalos, Kvål

Beste Avlsklasse
Dommer: Hans Almgren, Sverige
Chihuahua Langhåret, DK N UCH NORDV-12 KBHV-13 Idyllium’s Cookie’n Cream, Marthe Dalen, Molde


GRUPPEVINNERE VALP SØNDAG 30. APRIL 2017

Beste in Show
Dommer: Hans Almgren, Sverige 
Res.
1.Newfoundlandshund.Schimo’s Chimes of Freedom.Anne Kristin Langørgen, Trondheim
2.Afghansk Mynde.Espeltos Coco Chanel.Kristin Hoff og Jørgen Lien
3.Lagotto Romagnolo.Praxtar’s Och la la.Torhill Heidi Ludvigsen, Frei
4.Belgisk Fårehund Groenendael.Nahimana Ivaylo’s Alula.Tove Halvorsen Moe, Namnå

Gruppe 1
Dommer: Tina Permo, Sverige
Res..
1.Belgisk Fårehund Groenendael.Nahimana Ivaylo’s Alula.Tove Halvorsen Moe, Namnå
2.Collie Langhåret.Be Kissable Actis Poland.Anne Ingeborg Halsbog, Frei
3.Australian Shepherd.Leadpoint Touched By An Angel.Elisabeth Borgund Eknes
4.Shetland Sheepdog.Zitara Star’s St. Queen of The North.Birgit O. Bratlistuen, Biri

Gruppe 2
Dommer: Wenche Eikeseth, Norge
Res.
1.Newfoundlandshund.Schimo’s Chimes of Freedom.Anne Kristin Langørgen, Trondheim
2.Berner Sennenhund.Tiviniro’s Utrolige Ulma.Hilde Karin Harsvik, Kristiansund
3.Rottweiler.Show Force Good Girl.Gry Elen Lauglo, Heimdal
4.Dansk-Svensk Gårdshund.House of Daisy Adorable Ara.Lisa Kovsand, Bjugn

Gruppe 3
Dommer: Branislav Rajic, Slovenia
Res..
1.West Highland White Terrier.Sweet Westie’s Chief in Charge.Simen Hjellvik
2.Cairn Terrier.Trøndercairn’s Wizzard of Oz.Wibeke Karlsen, Åsen
3.Miniature Bull Terrier.Tiny Amigo’s Legendary Viking.Liv S. Ugelstad og Knut Alsaker, Norge
4.Jack Russel Terrier.Terry Wawe’s Black Diamond.Nina og Ole Winje, Ekne

Gruppe 4
Dommer: Hans Almgren, Sverige 
Res..
1.Dachshund Langhåret.Alotta Bark.Ann Kornelia Hundhammer, Stjørdal

Gruppe 5
Dommer: Eli-Marie Klepp, Norge
Res..
1.Islandsk Fårehund.Gelgja’s Móda.Elisabeth Meyer Wood, Åndalsnes
2.Kleinspitz.Classy Delight’s Adorable.Andrea Skeide, Ulsteinvik
3.Norsk Buhund.Bernegården’s Gudny.Ann Kristin Fridtjofsen, Meldal
4.Eurasier.Naku’s Norwegian Django.Anne-Grethe Rønningsbakk, Fannrem

Gruppe 6
Dommer: Andrew Beare, Irland
Res..
1.Rhodesian Ridgeback.Anza Aretha Of Enchanting Ridge.Monica Nygård, Sunndalsøra

Gruppe 8
Dommer: Andrew Beare, Irland
Res..
1.Lagotto Romagnolo.Praxtar’s Och la la.Torhill Heidi Ludvigsen, Frei
2.Cocker Spaniel.Trismatos Statue Of Liberty.Anita Midtlie, Elverum
3.Engelsk Springer Spaniel.Fansome Teasing Georgia.Heidi Ødegård, Sunndalsøra
4.Amerikansk Cocker Spaniel.Cold-Case Playing for Keeps.Grethe Myrlund, Tanem

Gruppe 9
Dommer: Darko Korosec, Slovenia
Res.
1.Mellom Puddel.Tibbeborgens Ivan.Elisabeth Dahl
2.Tibetansk Terrier.SR SL CH Ba-Re-For Rogell’s Erbosedition.Ellen Lind, Hovin I Gauldal
3.Chihuahua Langhåret.Twin-Chi’s Charming Cia.Iris Thoresen
4.Tibetansk Spaniel.Toyway Onnen-Onkija.Ann-Karin Tøllefsen, Ramfjordbotn

Gruppe 10
Dommer: Tina Permo, Sverige 
Res..
1.Afghansk Mynde.Espeltos Coco Chanel.Kristin Hoff og Jørgen Lien
2.Whippet.Mu-Ti-La’s Write Your Own Story.Toril Dønheim, Ålesund
3.Borzoi.Tarasov’s Love AffairMarit Stene, Korsvegen


Royal Canin er sponsor for Vårutstillingen 2017

Kart til utstillingsområdet

Vårutstillingen 2017
blir avholdt på Sunndalsøra
29. og 30. april 2017

ENDRING SØNDAG 30. APRIL: Branislav Rajik dømmer Chihuahua, Olga Sinko dømmer Fransk Bulldog.

KORREKSJON: Boxer er med på lørdag.


Påmelding på web: 
Ordinær: 23.03.2017
Utsatt: 30.03.2017

Manuell påmelding: 
23.03.2017 
gunn@tronstadhagen.no Konto: 4035.35.85156

Ellers henvises til NKKs regelverk for utstillinger:

http://web2.nkk.no/…/Regel…/Utstillingsregler2016endelig.pdf


Dommerliste 2017. Med forbehold om feil eller endringer:

Lørdag: 
Gruppe 1 (unntatt Schæferhund):
Shetland Sheepdog: Moa Persson
Welsh Corgi: Tina Permo
Øvrige: Maja Korosec

Gruppe 2:
Berner Sennenhund, Leonberger, Pyreneerhund: Moa Persson
Rottweiler: Branislav Rajic
Øvrige: Wenche Eikeseth

Gruppe 3: 
Staffordshire Bull Terrier: Branislav Rajic 
Cairn Terrier: Darko Korosec
Øvrige: Andrew Beare

Gruppe 5 (unntatt elghundrasene): 
Islandsk Fårehund og Japansk Spisshund: Eli-Marie Klepp
Øvrige: Darko Korosec

Gruppe 6: 
Rhodesian Ridgeback: Branislav Rajic
Øvrige: Eli-Marie Klepp

Gruppe 7: 
R.U.R: Moa Persson

Gruppe 8 (unntatt Retriever og Spaniel): 
Samtlige: Olga Sinko

Gruppe 9: 
Boston Terrier, Cavalier King Charles Spaniel, Griffon Belge, Griffon Bruxellois, Japanese Chin, King Charles Spaniel, Kromfohrländer, Pekingneser, Petit Brabancon, Preazsky Krysarik Russian Toy, Tsjekkisk Rottehund: Branislav Rajic
Chihuahua: Maja Korosec
Fransk Bulldog, Mops, Papillon, Phalene, Tibetansk Spaniel: Tina Permo
Øvrige: Olga Sinko

Gruppe 10: 
Samtlige: Eli-Marie Klepp

------------------------------------------------------------------------------------
Søndag: 
Gruppe 1 (Unntatt Schæferhund): 
Australian Cattledog, Belgisk Fårehund rasene, og Welsh Corgi rasene: Wenche Eikeset
Collie, Shetland Sheepdog: Tina Permo
Øvrige: Hans Almgren

Gruppe 2 (unntatt Boxer): 
Berner Sennenhund, Leonberger, Pyreneerhund: Wenche Eikeseth
Rottweiler: Hans Almgren
Øvrige: Moa Persson

Gruppe 3: 
Staffordshire Bull Terrier: Maja Korosec
Øvrige: Branislav Rajic

Gruppe 4: 
Samtlige: Hans Almgren

Gruppe 5 (unntatt elghundrasene): 
Islandsk Fårehund og Japansk Spisshund: Maja Korosec
Øvrige: Eli-Marie Klepp

Gruppe 6: 
Rhodesian Ridgeback: Olga Sinko
Øvrige: Andrew Beare

Gruppe 7: 
R.U.R: Wenche Eikeset

Gruppe 8 (unntatt retrievere): 
Samtlige: Andrew Beare

Gruppe 9:
Bichon Frisè, Bichon Havanais, Bolognese, Coton De Tulear, Lhasa Apso, Løwchen, Malteser, Pekingeser, Russisk Tsvetnaya Bolonka, Shih Tzu, Tibetansk Terrier: Maja Korosec
Chinese Crested, Puddel rasene, Mops, Papillon, Phalene, Tibetansk Spaniel: Darko Korosec
Chihuahua: Branislav Rajic
Øvrige: Olga Sinko

Gruppe 10: 
Samtlige: Tina Permo

-------------------------------------------------------------------------------------

Gruppedommere (Lørdag/Søndag):

(med forbehold om endringer)


Gruppe 1: Maja Korosec / Hans Almgren 

Gruppe 2: Moa Persson / Wenche Eikeseth 

Gruppe 3: Andrew Beare / Branislav Rejic 

Gruppe 6/4: Eli-Marie Klepp / Andrew Beare 

Gruppe 5: Darko Korosec / Eli-Marie Klepp

Gruppe 7/8: Moa Persson / Darko Korosec

Gruppe 9: Branislav Rejic / Maja Korosec

Gruppe 10: Eli-Marie Klepp / Tina Permo


Beste Avl: Darko Korosec / Andrew Beare 

Beste Oppdrett: Moa Persson / Darko Korosec

Beste Veteran: Branislav Rejic / Maja Korosec 


BIS: Maja Korosec / Branislav Rejic





Vårutstillingen 2016

Vårutstillingen 2016 blir avholdt 23. og 24. april 2016 i Fagerhaugan Idrettspark.


Frister for påmelding VÅRUTSTILLINGEN 2016. BEGGE DAGER.

Manuell påmelding: 
24.03.2016 
gunn@tronstadhagen.no Konto: 4035.35.85156

Påmelding på web: 
Ordinær: 15.03.2016 
Utsatt: 31.03.2016

Ellers henvises til NKKs regelverk for utstillinger:

http://web2.nkk.no/filestore/Regelverk_utstilling_agility_lydighet/Utstillingsregler2016endelig.pdf



DOMMERLISTER VÅRUTSTILLINGEN 2016


MED FORBEHOLD OM ENDRINGER

VÅRUTSTILLINGEN I SUNNDAL - Surnadal & Rindal Hundeklubb – 

LØRDAG 23 APRIL 2016

Gruppe 1 (alle, unntatt Border Collie og Schäferhund):

Marit Sunde, Norge: Collie - Eva Nielsen, Sverige: Shetland Sheepdog, Welsh Corgi - Åke Cronander, Sverige: Bearded Collie, Bouvier des Flandres - Svein Helgesen, Norge: Øvrige

Gruppe 2 (alle, unntatt Dobermann, Grand Danois):
Nils Molin, Sverige: Dansk-Svensk Gårdshund, Engelsk Bulldog - Svein Helgesen, Norge: Pinscher-/Schnauzerrasene - Annika Ulltveit-Moe, Sverige: Berner Sennenhund, Boxer, Leonberger, Newfound-landshund, Pyreneerhund, Rottweiler - Marit Sunde, Norge: Øvrige

Gruppe 3 (alle): 
Annika Ulltveit-Moe, Sverige: Cairn Terrier, Irish Softcoated Wheaten Terrier
Henrik Johansson, Sverige: Jack Russell Terrier, Parson Russell Terrier - Nils Molin, Sverige: Øvrige

Gruppe 5 (alle, unntatt Jagende Spisshunder, Finsk Spets, Norrbottenspets, Västgötaspets og Siberian Husky):
Nils Molin, Sverige: Japansk Spisshund - Eva Nielsen, Sveige: Norsk Lundehund
Henrik Johansson, Sverige: Eurasier - Åke Cronander, Sverige: Chow Chow, Podengo- og Podencorasene, Pomeranian - Marit Sunde, Norge: Øvrige

Gruppe 6 (alle, unntatt Bayersk- og Hannoveransk Viltsporhund, og rasene fra Norske Harehundklubbers forbund):
Åke Cronander, Sverige: Dalmatiner, Rhodesian Ridgeback - Marit Sunde, Norge: Bassetrasene
Eva Nielsen, Sverige: Øvrige

Gruppe 7:
Annika Ulltveit-Moe, Sverige: Ungarsk Vizsla, Stabyhoun, R.U.R.

Gruppe 8 (alle unntatt Retrievere og Spanielrasene): 
Svein Helgesen, Norge

Gruppe 9 (alle)
Eva Nielsen, Sverige: Cavalier King Charles Spaniel, Puddelrasene – Veli-Pekka Kumpumäki, Finland: Chihuahua, Chinese Crested, Papillon, Phalene, Shih Tzu, Tibetansk Spaniel – Henrik Johansson, Sverige: Øvrige

Gruppe 10 (alle): 
Åke Cronander, Sverige

SAMME DAG, SAMME STED:

Nord-Vest Dachshundklubb arrangerer for Dachshundrasene: dommer: Anne Livø Buvik, Norge

Spanielklubben avd. Møre og Romsdal – 
spanielrasene: dommer: Vibeke Paulsen, Norge
Lydighet, alle klasser: dommer: Tanja Hulsund, Norge



MED FORBEHOLD OM ENDRINGER.

VÅRUTSTILLINGEN I SUNNDAL - Sunndal Hundeklubb – 

SØNDAG 24. APRIL 2016

Gruppe 1 (alle, unntatt Border Collie og schäferhund):
Svein Helgesen, Norge: Bearded Collie, Shetland Sheepdog
Annika Ulltveit-Moe, Sverige: Welsh Corgi
Nils Molin, Sverige: Bouvier des Flandres, Belgiske Fårehunder, 
Åke Cronander, Sverige: Øvrige

Gruppe 2 (alle, unntatt Boxer, Dobermann):
Svein Helgesen, Norge: Berner Sennenhund
Marit Sunde, Norge: Leonberger, Newfoundlandshund, Pyreneerhund, Rottweiler,Pinscher-/Schnauzerrasene
Annika Ulltveit-Moe, Sverige: Øvrige

Gruppe 3 (alle): 
Anne Livø Buvik, Norge: Irish Softcoated Terrier, Bull Terrier, Miniature Bull Terrier, Staffordshire Bull Terrier, Jack Russell Terrier, Parson Russell Terrier
Veli-Pekka Kumpumäki, Finland: Øvrige

Gruppe 4 (alle): Nils Molin, Sverige

Gruppe 5 (alle, unntatt Jagende Spisshunder, Finsk Spets, Norrbottenspets, Västgötaspets og Siberian Husky):
Annika Ulltveit-Moe, Sverige: Norsk Lundehund, Lapphundrasene
Eva Nielsen, Sverige: Basenji, Chow Chow, Eurasier, Pomeranian
Henrik Johanssen, Sverige: Japansk Spisshund
Veli-Pekka Kumpumäki, Finland: Islandsk Fårehund,Kleinspitz, Mittelspitz, Grosspitz
Nils Molin, Sverige: Øvrige

Gruppe 6 (alle, unntatt Bayersk og Hannoveransk Viltsporhund, og rasene fra Norske Harehundklubbers forbund):
Anne Livø Buvik, Norge: Alpinsk Dachsbracke og R.U.R.
Nils Molin, Sverige: Øvrige

Gruppe 7: Marit Sunde, Norge: Ungarsk Vizsla, Stabyhoun, R.U.R

Gruppe 8 (alle, unntatt retrievere):
Anne Livø Buvik, Norge: Spanielrasene
Eva Nielsen, Sverige: Øvrige

Gruppe 9 (alle):
Annika Ulltveit-Moe, Sverige: Boston Terrier, Papillon, Phalene
Henrik Johansson, Sverige: Cavalier King Charles Spaniel, Chihuahua, Tibetansk Spaniel
Veli-Pekka Kumpumäki, Finland: Puddelrasene og Tibetansk Terrier
Åke Cronander, Sverige: Chinese Crested, Fransk Bulldog, Mops, Shih Tzu
Svein Helgesen, Norge: Øvrige

Gruppe 10 (alle): Eva Nielsen, Sverige

Lydighetsprøver, alle klasser: Rune Bjerkelund, Norge


Dommerlister Vårutstilling 2015

Dommerlister Vårutstilling 2015 (med forbehold om endringer/feil)

Surnadal & Rindal Hundeklubb – lørdag 25.april 2015

Gruppe 1 (alle, unntatt Border Collie, Schäferhund):
Rodi Hübenthal, Norge: Bearded Collie, Bouvier des flandres, Briard, Old English Sheepdog, Shetland Sheepdog, Belgiske Fårehunder
Ronnie Tolson, Nord-Irland: Øvrige

Gruppe 2 (alle, unntatt Boxer, Dobermann):
Csaba Zolt Lokodi, Romania: Berner Sennenhund, Leonberger, Newfoundlandshund,Pinscherrasene, Pyreneerhund
Angel Garach Domech, Spania: Schnauzerrasene
Wera Hübenthal, Norge: Øvrige

Gruppe 3 (alle): Birgitta Hasselgren, Sverige

Gruppe 5 (alle, unntatt Jagende Spisshunder, Västgötaspets):
Rodi Hübenthal, Norge: Lapphundrasene, Norsk Buhund, Norsk Lundehund
Csaba Zolt Lokodi, Romania: Pomeranian
Eddie Patterson, Nord-Irland: Podengo/Podenco-rasene
Antonia de Lorenzo, Norge: Øvrige

Gruppe 6 (alle, unntatt Dalmatiner):
Rodi Hübenthal, Norge: rasene fra Norske Harehundklubbers forbund
Eddie Patterson, Nord-Irland: Øvrige

Gruppe 7:
Ronnie Tolson, Nord-Irland: Ungarsk Vizsla, Weimaraner, Stabyhoun, R.U.R.

Gruppe 8 (alle unntatt Retrievere og Spanielrasene): 
Ronnie Tolson, Nord-Irland
(Spanielklubben avd. Møre og Romsdal arrangerer for spanielrasene – samme dag, samme sted – dommer: Børge Espeland, Norge)

Gruppe 9 (alle, unntatt Boston Terrier)
Wera Hübenthal, Norge: Bichon Frise, Bichon Havanais, Cavalier King Charles Spaniel,Coton de tulear, Shih Tzu
Antonio di Lorenzo, Norge: Fransk Bulldog, Lhasa Apso, Løwchen, Mops
Angel Garach Domech, Spania: Papillon, Phalene, Puddelrasene
Mona Selbach. Norge: Chihuahua, Chinese Crested, Tibetansk Spaniel
Ronnie Tolson, Nord-Irland: Øvrige

Gruppe 10 (alle, unntatt Irsk Ulvehund): Eddie Patterson, Nord-Irland

Lydighet, alle klasser, arrangeres av Spanielklubben avd. Møre og Romsdal, dommer: Tanja Hulsund

Sunndal Hundeklubb – søndag 26.april 2015

Gruppe 1 (alle, unntatt Border Collie, schäferhund):
Csaba Zolt Lokodi, Romania: Australian Cattledog, Australian Kelpie, Australian Shepherd
Mona Selbach, Norge: Belgiske Fårehunder
Antonio di Lorenzo, Norge: Bouvier des Flandres, Briard, Old English Sheepdog
Ronnie Tolson, Nord-Irland: Bearded Collie, Shetland Sheepdog
Rodi Hübenthal, Norge: Øvrige

Gruppe 2 (alle, unntatt Boxer, Dobermann):
Birgitta Hasselgren, Sverige: Berner Sennenhund, Leonberger, Schnauzerrasene
Mona Selbach, Norge: Dansk-Svensk Gårdshund, pinscherrasene
Ronnie Tolson, Nord-Irland: Engelsk Bulldog, Grand Danois
Wera Hübenthal, Norge: Newfoundlandshund, Pyreneerhund
Rodi Hübenthal, Norge: Rottweiler
Csaba Zolt Lokodi, Romania: Øvrige

Gruppe 3 (alle): Eddie Patterson, Nord-Irland

Gruppe 5 (alle, unntatt Jagende Spisshunder, Västgötaspets):
Børge Espeland, Norge: Chow Chow, Islandsk Fårehund, Norsk Buhund, Norsk Lundehund,Japansk Spisshund, Lapphundrasene
Mona Selbach, Norge: Øvrige

Gruppe 6 (alle, unntatt Dalmatiner):
Mona Selbach, Norge: rasene fra Norske Harehundklubbers forbund
Csaba Zolt Lokodi, Romania: Øvrige

Gruppe 7: Antonio di Lorenzo, Norge: Ungarsk Vizsla, Weimaraner, Stabyhoun, R.U.R

Gruppe 8 (alle, unntatt retrievere):
Antonio de Lorenzo, Norge: Spanielrasene
Børge Espeland, Norge: Øvrige

Gruppe 9 (alle, unntatt Boston Terrier):
Birgitta Hasselgren, Sverige: Lhasa Apso, puddelrasene
Ronnie Tolson, Nord-Irland: Shih Tzu, Tibetansk Spaniel
Angel Garach Domech, Spania: Bichon Frise, Bichon Havanais, Cavalier King Charles Spaniel,Chihahua, Coton de Tulear
Antonio de Lorenzo, Norge: Chinese Crested
Csaba Zolt Lokodi, Romania: Løwchen, Mops, Tibetansk Terrier
Wera Hübenthal, Norge: Øvrige

Gruppe 10 (alle, unntatt Irsk Ulvehund): Rodi Hübenthal, Norge

Lydighetsprøver, alle klasser: Svein Georg Rønning, Norge


VALPESHOW ALLE RASER BEGGE DAGER.

Dommerliste Vårutstilling 2014

DOMMERLISTER 2014 (MED FORBEHOLD OM ENDRINGER)

(endringer gjort pr 21.02.14)

Oppdatering på priser og frister kommer.

Påmelding via DogWeb

Lydighet begge dager.

LØRDAG 26. APRIL 2014

Gruppe 1 (alle, unntatt Border Collie og Schäferhund): Aus. Shepherd, Aus. Kelpie, Aus. Cattledog, Collie, Schapendos: Helge Werner Hagen, Norge, Belgiske Fårehunder, Ungarske Gjeterhunder: Espen Engh, Norge, Øvrige: Per Kristian Andersen, Norge.

Gruppe 2 (alle, unntatt Boxer): Leonberger, Pyre-neerhund, Sennenhundrasene: Per Kristian Andersen, Norge, Bullmastiff, Dansk-Svensk Gårdshund, Dobermann, Dogo Canario, Eng. Mastiff, Grand Danois, Hovawart, Landseer, Newfoundlandsh.,  Riesenschnauzer: Helge Werner Hagen, Norge, Pinscherrasene: Carlos Saevich, Argentina, Øvrige: Calin Simu, Romania.

Gruppe 3 (alle): Bedlington Terr: Carlos Saevich, Arg., Bull Terrier, Miniature Bull Terrier, Staffordshire Bull Terrier, Silky Terrier, Yorkshire Terrier: Calin Simu, Romania, Øvrige: Frank Christiansen, Norge.

Gruppe 5 (alle, unntatt Jagende Spisshunder, Hälleforshund, Vestgøtaspets): Chow Chow, Eurasier, Jap. Spisshund, Am.Akita, Akita, Shiba og øvrige Japanske spisshunder, Pomeranian: Dubravka Reicher, Kroatia, Alaskan Malamute, Grønlandshund, Samojedhund, Siberian Husky, Podenco, Podengo: Frank Christiansen, Norge,  Mexicansk og Peruviansk Nakenhund: Helge Werner Hagen, Norge., Øvrige: Espen Engh, Norge.

Gruppe 6 (alle, unntatt rasene fra Norske Harehundklubbers forbund): Bassetrasene: Espen Engh, Norge, Øvrige: Dubravka Reicher, Kroatia.

Gruppe 7: Stabyhoun: Calin Simu, Romania 

Gruppe 8: (alle, unnt. Spaniels og Retrievere): Lagotto Romagnolo, Portugisisk og Spansk Vannhund: Chris Laverty, Irland,  Øvrige:  Irina Poletaeva, Finl.

NB: Spaniels arr. av NSK avd.M&R – påmelding via Dogweb – priser/frister se nedenfor.

Spanielrasene: Marianne Holmli, Norge

Gruppe 9 (alle): Chihuahua, Puddelrasene: Irina Poletaeva, Finl, Boston Terrier, Cavalier King Charles Spaniel, Chinese Crested, Fransk Bulldog, Løwchen, Malteser: Chris Laverty, Irl,  Lhasa Apso: Per Kristian Andersen, Norge, Mops: Frank Christiansen, Norge, Papillon, Phalene: Dubravka Reicher, Kroatia, Øvrige: Carlos Saevich, Argentina.

Gruppe 10 (alle): Whippet: Espen Engh, Norge, Øvrige: Irina Poletaeva, Finland


LP – alle klasser: (arr.av NSK avd M&R – påmelding via Dogweb – nedenfor): dommer: Hans Arne Marthinussen.


SØNDAG 27. APRIL 2014

Gruppe 1 (alle, unntatt Border Collie og Schäferhund): Bearded Collie, Collie, Polsk Owcharek Nizinny, Shetland Sheepdog:Welsh Corgi  Espen Engh, Norge,  Øvrige: Frank Christiansen, Norge.

Gruppe 2 (alle, unntatt Boxer og Dobermann): Dansk-Svensk Gårdshund, Grand Danois, Hovawart, Newfoundlandshund, Schnauzerrasene: Per Kristian Andersen, Norge, Rottweiler: Helge Werner Hagen, Norge, Leonberger,  Sennenhundrasene: Calin Simu, Romania, Pyreneerhund: Espen Engh, Norge, Pinscherrasene: Dubravka Reicher, Kroatia, Øvrige: Irina Poletaeva, Finland.

Gruppe 3 (alle): Bull Terrier, Miniature Bull Terr., Staffordshire Bull Terrier: Per Kristian Andersen, Norge, Bedlington Terrier: Frank Christiansen, Norge, Cairn Terrier, Irish Softcoated Wheaten Terrier, Jack Russell Terrier, Parson Russell Terrier: Carlos Saevich, Argentina, Øvrige: Espen Engh, Norge.

Gruppe 5 (alle, unntatt Jagende Spisshunder, Hälleforshund, Vestgøtaspets): Chow Chow, Eurasier, Japansk Spisshund: Frank Christiansen, Norge, Basenji, Grosspitz, Mittelspitz, Kleinspitz, Finsk Spets, Norrbottenspets, Islandsk Fårehund, Keeshond, Norsk Buhund, Norsk Lundehund, Pomeranian: Marianne Holmli, Norge, Øvrige: Irina Poletaeva, Finland.

Gruppe 6 (alle, unntatt rasene fra Norske Harehundklubbers forbund): Bassetrasene: Irina Poletaeva, Finland, Dalmatiner, Rhodesian Ridgeback: Helge Werner Hagen, Norge, Øvrige: Espen Engh, Norge.

Gruppe 7: Ungarsk Vizsla, Stabyhoun,  R.U.R: Chris Laverty, Irland.

Gruppe 8: (alle, unntatt Retrieverrasene): Lagotto Romagnolo: Helge Werner Hagen, Norge, Eng.Springer Spaniel: Chris Laverty, Irland, Øvrige Spaniels: Carlos Saevich, Argentina, Øvrige: Calin Simu, Romania.

Gruppe 9 (alle): Chinese Crested, Kromfohrländer, Løwchen, Tibetansk Terrier: Helge Werner Hagen, Norge, Boston Terrier, Fransk Bulldog, Mops: Irina Poletaeva, Finland, Chihuahua: Marianne Holmli, Norge, Puddelrasene: Carlos Saevich, Argentina, Papillon, Phalene, Shih Tzu, Tibetansk Spaniel: Chris Laverty, Irland, Øvrige: Dubravka Reicher, Kroatia.  

Gruppe 10 (alle): Calin Simu, Romania.

LP – alle klasser: (arr.av Sunndal hundeklubb påmelding via Dogweb – nedenfor): dommer: Roar Holmen


Bobilparkering ved utstilling, u/strøm.

Overnatting for øvrig: www.sunndal.com

Vårutstilling i Sunndal på Facebook

Det er opprettet egen side for Vårutstilling i Sunndal på Facebook. Der er du velkommen til å dele dine opplevelser i forbindelse med årets utstilling og for kommende utstillinger. Denne siden lever sitt eget liv og vi håper den kan være en god reklame for både de utstillingene som har vært og som kommer i framtiden.

PM for kommende utstillinger vil fremdeles bli lagt ut her på klubbens hjemmeside.

Vi ønsker også bilder av klubbens hunder til å legge ut på hjemmesiden - gjerne med resultater hvis du ønsker å offentliggjøre dem :-)
Send det til monica.nygard@sunndals.net

PM Søndag 29 april 2012

PM - Ringoversikt

Sunndal Hundeklubb, Sunndalsøra, 29.04.2012 - 29.04.2012

Ring: 1

Haugsten, Anne-Mari, Norge

Lhasa Apso 4 09.00
Bichon Havanais 3 09.00
Bolognese 1 09.00
Coton De Tulear 2 09.00
Malteser 2 09.00
Petit Brabancon 1 09.00
Russian Toy, Langhåret 2 09.00
Løwchen 5 09.00
Griffon Bruxellois 1 09.00
Kromfohrländer 1 10.00
Tibetansk Terrier 2 10.00
Tsjekkisk Rottehund 5 10.00
Yorkshire Terrier 4 10.00
Silky Terrier 5 10.00
Australsk Terrier 6 10.00
Cairn Terrier 14 11.00
West Highland White Terrier 4 11.30
Parson Russell Terrier 3 11.30
Jack Russell Terrier 15 12.00

Totalt

80

Dommeraspirant på Lhasa Apso Åge Gjetnes

Ring: 2

Muldoon, John, Irland

Tibetansk Spaniel - Valp 6 09.00
Tibetansk Spaniel 14 09.00
Boston Terrier - Valp 2 09.00
Dvergpuddel - Valp 2 10.00
Dvergpuddel 3 10.00
Mellompuddel - Valp 1 10.00
Mellompuddel 5 10.00
Stor Puddel - Valp 1 10.00
Stor Puddel 5 10.00
Toy Puddel - Valp 1 10.00
Toy Puddel 4 10.00
Chihuahua Korthåret - Valp 5 11.00
Chihuahua Langhåret - Valp 8 11.00
Bordeaux Dogge - Valp 2 11.00
Engelsk Mastiff - Valp 3 11.00
Grand Danois - Valp 3 11.00

Totalt 65

Ring: 3

Jernhake, Siv, Sverige

Chihuahua Korthåret 15 09.00
Chihuahua Langhåret 15 09.00
Riesenschnauzer Sort - Valp 1 10.00
Riesenschnauzer Sort 6 10.00
Boston Terrier 4 10.00
Mops 5 10.00
Staffordshire Bull Terrier - Valp 12 11.00
Staffordshire Bull Terrier 17 11.00

Totalt 75

Ring: 4

Blanusa, Natasa, Kroatia

Cavalier King Charles Spaniel 26 09.00
Chinese Crested 20 10.00
Afghansk Mynde 6 11.00
Greyhound 1 11.00
Saluki 4 11.00
Spansk Galgo 2 11.00
Irsk Ulvehund 3 11.00
Skotsk Hjortehund 1 11.00
Italiensk Mynde 1 11.00
Whippet 14 12.00

Totalt 78

Ring: 5

Fon Zidar, Zeljka, Slovenia

Affenpinscher 1 09.00
Dvergpinscher 14 09.00
Pinscher 3 09.00
Fransk Bulldog - Valp 2 09.00
Fransk Bulldog 4 09.00
American Akita 1 10.00
Akita - Valp 1 10.00
Shiba - Valp 1 10.00
Shiba 5 10.00
Eurasier - Valp 3 10.00
Eurasier 9 10.00
Alaskan Malamute 3 11.00
Keeshond 1 11.00
Kleinspitz - Valp 2 11.00
Kleinspitz 2 11.00
Mittelspitz - Valp 1 11.00
Mittelspitz 4 11.00
Basenji 3 11.00
Podengo Portugues Liten Glatthåret 1 11.00
Podengo Portugues Liten Strihåret 3 11.00
Volpino Italiano - Valp 1 11.00
Volpino Italiano 1 11.00

Totalt 66

Ring: 6

Griffin, Miss A, Irland

Chow Chow 5 09.00
Japansk Spisshund 8 09.00
Norsk Lundehund - Valp 1 09.00
Pomeranian - Valp 3 09.00
Pomeranian 11 10.00
Samojedhund - Valp 3 10.00
Samojedhund 5 10.00
Siberian Husky 2 10.00
Bichon Havanais - Valp 1 11.00
Lhasa Apso - Valp 1 11.00
Løwchen - Valp 1 11.00
Mops - Valp 1 11.00
Petit Brabancon - Valp 2 11.00
Tibetansk Terrier - Valp 1 11.00
Tsjekkisk Rottehund - Valp 1 11.00
Cavalier King Charles Spaniel - Valp 8 11.00

Totalt 54

Ring: 7

Griffin, Terry, Irland

Blodhund 1 09.00
Rhodesian Ridgeback 9 09.00
Dalmatiner 3 09.00
Shih Tzu 8 09.00
Dachshund Korthåret 3 10.00
Dachshund Langhåret 13 10.00
Dachshund Strihåret - Valp 1 10.00
Dachshund Strihåret 12 10.00
Dvergdachshund Korthåret 2 11.00
Dvergdachshund Langhåret 8 11.00
Dvergdachshund Strihåret - Valp 1 11.00
Kanindachshund Korthåret 1 11.00
Kanindachshund Strihåret 1 11.00

Totalt 63

Dommerelev på Dalmatiner Dommerasp.på Shih Tzu Åge

Gjetnes

Ring: 8

Holm, Marianne, Finland

Afghansk Mynde - Valp 1 09.00
Whippet - Valp 4 09.00
Bearded Collie - Valp 1 09.00
Bearded Collie 4 09.00
Belgisk Fårehund, Groenendael 3 09.00
Belgisk Fårehund, Malinois 1 09.00
Belgisk Fårehund, Tervueren 6 09.00
Dansk-Svensk Gårdshund 3 10.00
Leonberger 8 10.00
Rottweiler - Valp 10 10.00
Rottweiler 20 11.00

Totalt 61

Ring: 9

Manton, Des, Irland

Cairn Terrier - Valp 2 09.00
Skotsk Terrier 2 09.00
Skye Terrier 2 09.00
West Highland White Terrier - Valp 1 09.00
Border Terrier 2 09.00
Kerry Blue Terrier 3 09.00
Jack Russell Terrier - Valp 5 09.00
Parson Russell Terrier - Valp 1 09.00
Fox Terrier Glatthåret 1 09.00
Lakeland Terrier 1 09.00
Bull Terrier - Valp 2 10.00
Miniature Bull Terrier 3 10.00
Irish Softcoated Wheaten Terrier 7 10.00
Irsk Terrier 1 10.00
Brasiliansk Terrier 2 10.00
Boxer 3 10.00
Australian Shepherd - Valp 2 11.00
Australian Shepherd 3 11.00
Bouvier Des Flandres - Valp 2 11.00
Hvit Gjeterhund 8 11.00
Old English Sheepdog 3 11.00
Pumi 1 11.00
Schapendoes 1 11.00
Schäferhund Normalhår - Valp 2 12.00
Shetland Sheepdog - Valp 1 12.00
Schipperke 2 12.00
Welsh Corgi Pembroke 4 12.00

totalt 67

Ring: 10

Muldoon, Colette, Irland

Berner Sennenhund - Valp 7 09.00
Berner Sennenhund 20 09.00
Newfoundlandshund - Valp 1 10.00
Newfoundlandshund 8 10.00
Kooikerhund 1 10.00
Lagotto Romagnolo - Valp 1 10.00
Lagotto Romagnolo 7 10.00
Portugisisk Vannhund 4 10.00
Spansk Vannhund 1 10.00
Papillon - Valp 4 11.00
Papillon 7 11.00
Phalène - Valp 1 11.00
Phalène 7 11.00

Totalt 69

Dommerelev på Papillon og Phalene Åge Gjetnes

Ring: 11

Zidar, Miroslav, Slovenia

Australian Cattledog 3 09.00
Bouvier Des Flandres 1 09.00
Collie Langhåret 9 09.00
Hollandsk Gjeterhund, Korthåret 1 09.00
Picard 1 09.00
Bullmastiff 2 09.00
Dogo Canario 2 09.00
Engelsk Mastiff 2 09.00
Grand Danois 10 10.00
Pyreneerhund 10 10.00
Engelsk Bulldog 4 10.00
Schnauzer Sort 1 10.00
Dvergschnauzer Hvit 4 11.00
Dvergschnauzer Salt/Pepper 3 11.00
Dvergschnauzer Sort 3 11.00
Dvergschnauzer Sort/Silver 4 11.00
Finsk Lapphund 10 11.00
Lapsk Vallhund 1 12.00
Norsk Buhund 3 12.00
Norsk Lundehund 7 12.00

Totalt 81

Ring: 12

Heyerdahl, Trygve, Norge

Gordon Setter - Valp 1 09.00
Engelsk Springer Spaniel - Valp 4 09.00
Engelsk Springer Spaniel 17 09.00
Cocker Spaniel 1 10.00
Golden Retriever - Valp 1 10.00
Irsk Vannspaniel 1 10.00
Nova Scotia Duck Tolling Retriever - Valp 1 10.00
Clumber Spaniel 1 10.00
Amerikansk Cocker Spaniel - Valp 1 10.00
Amerikansk Cocker Spaniel 7 10.00
Basset Fauve De Bretagne 1 10.00
Petit Basset Griffon Vendeen 3 10.00
Bayersk Viltsporhund 1 10.00
Beagle 2 11.00
Dunker 1 11.00
Haldenstøver 1 11.00
Hamiltonstøver 1 11.00
Hygenhund 1 11.00

Totalt 46

Dommerelev Irsk vannspaniel,Clumber Spaniel,Amerikansk
Cocker Spaniel Åge Gjetnes

Dommere 2012

DOMMERLISTE 2012 Surnadal & Rindal Hundeklubb Sunndal Hundeklubb

LØRDAG 28. APRIL

Gruppe 1 (alle, unntatt Border Collie, Schäferhund, Shetland Sheepdog):

Bearded Collie, Belgiske Fårehunder, Holl.Gjeterhund: Des Manton, Irland , Aus. Shepherd: Terry Griffin , Irland, Collie: John Muldoon, Irland , Bouvier, Briard, Hvit Gjeterhund. Welsh Corgi: Marianne Holm, Finland Øvrige: Collette Muldoon, Irland.

Gruppe 2 (alle, unntatt Dobermann):

Boxer, Newfoundlandshund, Rottweiler,Dansk-Svensk Gårdshund: Miroslav Zidar , Slovenia , Engelsk Bulldog: Ashleigh Griffin, Irland , Leonberger: Terry Griffin, Irland , Grand Danois, Pinscherrasene, Sennenhundrasene: Marianne Holm , Finland, Schnauzerrasene: John Muldoon, Irland , Pyreneerhund og Øvrige: Collette Muldoon, Irland .

Gruppe 3 (alle) :

Staffordshie Bull Terrier: Zeljka Fon Zidar, Slovenia , Øvrige : Siv Jernhake, Sverige.

Gruppe 5 (alle, unntatt Jagende Spisshunder, Finsk Spets, Norrbottenspets):

Chow Chow, Pomeranian: Zeljka Fon Zidar, Slovenia , Islandsk Fårehund, Norsk Buhund, Norsk Lundehund, Lapphundrasene: Natasa Blanusa, Kroatia, Akita, American Akita, Basenji, Keeshond, Etnahund, Shiba: Ashleigh Griffin, Irland , Eurasier: Collette Muldoon , Irland , Øvrige: John Muldoon, Irland . .

Gruppe 6 (alle):

Bassetrasene: Collette Muldoon , Irland, Alpinsk Dachsbracke, Bayersk og Hannoveransk Viltsporhund: Marianne Holm, Finland , Rhodesian Ridgeback: Des Manton, Irland, Øvrige: Miroslav Zidar, Slovenia.

Gruppe 7:

Ungarsk Vizsla, Stabyhoun, R.u.r.: Collette Muldoon, Irland.

Gruppe 8 (alle, unntatt Retriever- og Spanierrasene):

Des Manton, Irland.

Gruppe 9 (alle, unntatt Bichon Frise):

Boston Terrier, Lhasa Apso, Tibetansk Spaniel: Ashleigh Griffin, Irland , Cavalier King Charles Spaniel: Zeljka Fon Zidar, Slovenia , Chihuahua, Pudler, Shih Tzu: Anne Marie Haugsten, Norge , Chinese Crested: Terry Griffin, Irland , Fransk Bulldog, Mops: Des Manton, Irland, Papillon, Phalene og Øvrige: Natasa Blanusa, Kroatia.

Gruppe 10 (alle):

Azawahk, Italiensk Mynde, Polsk Mynde, Sloughi, Ungarsk Mynde: Marianne Holm, Finland, Øvrige: Terry Griffin, Irland.

SØNDAG 29. APRIL

Gruppe 1 (alle, unntatt Border Collie, Schäferhund, Shetland Sheepdog):

Bearded Collie, Belgiske Fårehunder: Marianne Holm, Finland, Collie, Holl. Gjeterhund: Miroslav Zidar, Slovenia , Øvrige : Des Manton, Irland .

Gruppe 2 (alle, unntatt Dobermann):

Pinscherrasene: Zeljka Fon Zidar , Slovenia , Boxer: Des Manton. Irland , Dansk-Svensk Gårdshund, Hovawart, Leonberger, Rottweiler, St.Bernhardshund: Marianne Holm, Finland, Newfoundlandshund, Sennenhundrasene: Collette Muldoon, Irland , Riesenschnauzer: Siv Jernhake , Sverige, Øvrige: Miroslav Zidar, Slovenia.

Gruppe 3 (alle):

Australsk Terrier, Cairn Terrier, Engelsk Toy Terrier, Jack Russell Terrier, Parson Russell Terrier, Norwich Terrier, Norfolk Terrier, Silky Terrier, West Highland White Terrier, Yorkshire Terrier: Anne Marie Haugsteen, Norge , Staffordshire Bull Terrier: Siv Jernhake, Sverige , Øvrige: Des Manton, Irland.

Gruppe 4 (alle):

Terry Griffin, Irland.

Gruppe 5 (alle, unntatt Jagende Spissh., Finsk Spets, Norrbottenspets):

Chow Chow, Japansk Spisshund, Pomeranian, Samojedhund, Siberian Husky: Ashleigh Griffin, Irland , Islandsk Fårehund: John Muldoon, Irland , Norsk Buhund, Norsk Lundehund, Lapphundrasene: Miroslav Zidar , Slovenia , Øvrige: Zeljka Fon Zidar, Slovenia . .

Gruppe 6 (alle):

Blodhund, Dalmatiner, Rhodesian Ridgeback: Terry Griffin, Irland , Øvrige: Trygve Heyerdahl, Norge.

Gruppe 7:

Ungarsk Vizsla, Stabyhoun,  R.u.r .: Trygve Heyerdahl, Norge..

Gruppe 8: (alle, unntatt Retrieverrasene):

Spanielrasene: Trygve Heyerdahl, Norge . Øvrige: Collette Muldoon, Irland.

Gruppe 9 (alle, unntastt Bichon Frise):

Boston Terrier, Chihuahua, Mops: Siv Jernhake, Sverige , Fransk Bulldog: Zeljka Fon Zidar, Slovenia , Cavalier King Charles Spaniel, Chinese Crested: Natasa Blanusa, Kroatia, Pudler, Tibetansk Spaniel: John Muldoon, Irland , Papillon, Phalene: Collette Muldoon, Irland , Shih Tzu: Terry Griffin, Irland, Øvrige: Anne Marie Haugsten, Norge .

Gruppe 10 (alle):

Natasa Blanusa, Kroatia 

Kontaktpersoner: Gunn mob:488 96 738 og Heidi mob: 905 53 875

Utstilling 2011- Dommerliste

VELKOMMEN TIL UTSTILLINGSHELG PÅ SUNNDALSØRA

Vi inviterer til utstilling og valpeshow

30. april- 1. mai 2011

Påmeldings- og betalingsfrist : 1. april


Lørdag 30. april

Gruppe 1
(unntatt border collie, schäferhund, shetland
sheepdog):

Bouvier des flandres, belgiske fårehunder: Per Kr. Andersen, Norge .
Øvrige:
Ronny Tolson, Irland
.

Gruppe 2
(unntatt grand danois):

Eng. bulldog, boxer, dobermann, rottweiler: Moa Persson, Sverige .
Pinschere,
schnauzere: Mona Selbach, Norge
.
 Landseer, leonberger, newfoundlandshund:
Ronny Tolson, Irland
.
Pyreneerhund:
Claudio De Giuliani, Italia . Sennenhundrasene: Zorica Salijevic, Sverige
.
Øvrige: Per Kr. Andersen, Norge
.

Gruppe 3:

Australsk terrier, cairn terrier, norfolk terrier, norwich terrier: Per Kr. Andersen, Norge .
Bull terrier, miniature bull terrier, staffordshire bull terrier: Svein Helgesen, Norge
.
Øvrige: Jul Hamlot, Norge
.

Gruppe 5
 (unntatt jagende spisshunder, finsk spets,
norrbottenspets):

American akita, akita, shiba, japanske spisshunder, grønlandshund, siberian husky, pomeranian: Mona Selbach, Norge
Norsk buhund, norsk lundehund: Per Kr. Andersen, Norge Øvrige: Zorica Salijevic, Sverige .

Gruppe 6:

Alpinsk dachsbracke, bassetrasene, bayersk og hannoveransk viltsporhund, blodhund, dalmatiner, rhodesian ridgeback, r.u.r: Claudio De Giuliani, Italia .

Gruppe 7:

Ungarsk vizsla, stabyhoun, r.u.r.: Claudio De Giuliani, Italia .


Gruppe 8
(unntatt retrieverrasene):

Spanielrasene: Tino Pehar, Kroatia .
Øvrige:
Claudio De Giuliani, Italia
.

Gruppe 9
(unntatt papillon, phalène):

Boston terrier, fransk bulldog, mops: Moa Persson, Sverige .
Chinese crested, tibetansk
spaniel:
Svein Helgesen, Norge .
Chihuahua, pudler, shih
tzu:
Lisbeth Campbell, Norge . Øvrige: Torbjørn Skaar, Sverige .

Gruppe 10:

Whippet: Torbjørn Skaar, Sverige .
Øvrige:
Tino Pehar, Kroatia
.

Søndag 1. mai

Gruppe 1
(unntatt border collie, schäferhund, shetland
sheepdog):

Alle: Zorica Salijevic, Sverige .

Gruppe 2
(unntatt rottweiler):

Dansk-svensk gårdshund, hovawart: Moa Persson, Sverige .
Dobermann, grand danois,
landseer, leonberger, newfoundlandshund, sennenhundrasene:
Per Kr. Andersen, Norge
Sankt bernhardshund: Claudio De Giuliani, Italia . Schnauzere: Jul Hamlot, Norge .
Øvrige:
Ronny Tolson, Irland .

Gruppe 3:

Australsk terrier, bull terrier, cairn terrier, miniature bull terrier, staffordshire bull terrier, norfolk terrier, norwich terrier: Jul Hamlot, Norge
Irish softcoated wheaten terrier: Svein Helgesen, Norge
Jack russell terrier, parson russell terrier: Per Kr. Andersen, Norge
Øvrige: Mona Selbach, Norge .

Gruppe 4:

Alle: Claudio De Giuliani, Italia.

Gruppe 5
 (unntatt jagende spisshunder, finsk spets,
norrbottenspets):

American akita, akita, shiba, japanske spisshunder, pomeranian: Zorica Salijevic, Sverige .
Alaskan
malamute, grønlandshund, samojedhund, siberian husky:
Claudio De Giuliani, Italia
Øvrige: Mona Selbach, Norge .

Gruppe 6:

Alpinsk dachsbracke, bassetrasene, bayersk og hannoveransk viltsporhund, blodhund, rhodesian ridgeback, r.u.r: Moa Persson, Sverige .
Dalmatiner:
Tino Pehar, Kroatia .

Gruppe 7:

Ungarsk vizsla, stabyhoun, r.u.r.: Moa Persson, Sverige .

Gruppe 8
 (unntatt retrieverrasene):
S

panielrasene: Moa Persson, Sverige
Øvrige: Tino Pehar, Kroatia .

Gruppe 9:

Chinese crested, tibetansk spaniel: Tino Pehar, Kroatia . Chihuahua, mops, papillon, phalène: Svein Helgesen, Norge.
Pudler, shih tzu: Torbjørn Skaar, Sverige .
Øvrige:
Lisbeth Campbell, Norge .

Gruppe 10:

Whippet: Tino Pehar, Kroatia .
Øvrige:
Torbjørn Skaar, Sverige .

Fellesopplysninger

Påmeldings- og betalingsfrist:

1.april

Adresse for påmelding:

http://www.hundeutstilling.no/ /
 e-post: gunn@hundeutstilling.no /
Gunn Tronstadhagen, Rømmesveien 9, 7300 Orkanger

Priser:

Valp kr. 200,- Eksteriør (over 9 mnd.) kr. 380,-

Rabatt for tredje hund med samme registrerte eier 50%, gjelder ikke valper. Merk betaling med reg. nr og eiers navn.

Kontonr:

SRHK: 4202.15 34204. Sunndal hundeklubb: 4035.38 85156

For overnatting, se http://www.sunndal.com/