11 medlemmer tilstede.
Sak 1:
Klubben har fått egen hjemmeside:
www.sunndalhundeklubb.net.
Heidi orienterte om hjemmesiden. Hun ønsker alle mailadressene til medlemmene slik at hun kan sende ut varsel når beskjeder og viktig info blir lagt ut på hjemmesiden. Sendes til hei-oe@online.no
Likeledes ønsker styret medl. mail.adr slik at vi slipper utlegg til frimerker når div. info skal sendes ut. På sikt håper vi at alle vil bruke hjemmesiden for å få nødvendig informasjon.
Heidi ønsker også mere stoff fra medlemmene til hjemmesiden. Send inn bilder og fortell gjerne om fine opplevelser, turer eller rett og slett når ting ikke går som forventet :)
Sak 2
Orientering fra styret:
- Sunndal hundeklubb har i dag 62 medlemmer.
- Det nye agility utstyret er kommet, men blir vel oppbevart til våren kommer.
- Styret og oppmøtte medlemmer sier nei til kommersielt salg på hjemmesiden. Men det er full anledning til å selge div. utstyr
- Styret oppfordrer alle medlemmene til å sette seg inn i båndtvangloven.
Sak 3
Julebord.
Invitasjoner til årets julebord blir sendt til medlemmene. Julebord 27 nov. Styret håper at flest mulig av medlemmene har mulighet til å delta.
Sak 4
Kurs
Handlerkurset utsettes til våren, da vi ikke har noen hall å trene ved nå i vinter.
Nordenstamkurset utsettes også til våren.
Om det er ønsker om andre kurs, meld fra til styret.
Sak 5
Utstilling 2010
Siste helga på april arrangeres det på nytt utstilling. Men forskjell fra i år blir det når Surndal/Rindal hundeklubb har utstilling her på Sunndalsøra lørdagen før. Det vil si vi kjører dobbeltutstilling som tilsier flere påmeldte, og deling av dommer/ ringsekr/skriver utgifter.
Klubben har fått forespørsel fra Surndal/Rindal hundeklubb om å hjelpe til på lørdag. Medlemmene som er på medlemsmøte stiller seg positive til dette. I såfall trenger klubben mange frivillige som kan stille opp. Om dette lar seg ordne, vil enten vi få betaling eller at pengene tilfaller klubben. Dette får vi nærmere informasjon om. Men styret håper alle medlemmene setter av siste helga på april for å hjelpe til.
Sak 6
Grasrotandel
Klubben har mottatt noen små beløp fra de som har valgt å gi S.H.K sin støtte. Styret oppfordres flere til å gi sin støtte.
Sak 7
Evt:
- Forslag til at vi noen tirsdager kan gå tur med hundene på øra.
- Markedsføring av klubben - invitere lokalaviser på en tirsdag. Dette må planlegges slik at flest mulig møter opp og skaper blest om klubben.